hala stalowa

Konstrukcje hal stalowych – dlaczego Czesi są w tym mistrzami?

Rosnące zapotrzebowanie na konstrukcje hal stalowych nie maleje. W tej chwili z hal magazynowych korzysta każda branża przemysłu. W najbliższym czasie raczej się to nie zmieni. Na Światowym Forum Gospodarczym niezwykłych pochwał doczekali się czescy producenci i operatorzy hal magazynowych, przeznaczonych do tymczasowego użytkowania. Co takiego jest w czeskich metodach stawiania nowych obiektów produkcyjnych, że efektywność zauważalna jest pod każdą już niemal szerokością geograficzną?

Konstrukcje hal magazynowych metodą czeską – po pierwsze: precyzja

Czesi w działaniach analitycznych bardzo przypominają Niemców. Być może właśnie ta cecha decyduje o wyjątkowości tamtejszych inwestycji oraz szybkim tempie powoływania ich do świata realnego. Czeskie hale magazynowe i produkcyjne dostosowane zostały do tego, by w każdej chwili, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i narzekania na przedłużający się demontaż, można było rozebrać cały obiekt do podstaw i przetransportować pod nowy adres. Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy stale czują niepewność lokalnych rynków zbytu i lubią mieć pod ręką możliwość natychmiastowej zmiany decyzji. Nie da się ukryć, że branża produkcyjna obecnie rozwija się silniej, niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego dynamika montażu i demontażu powinna obejmować hale stalowe proporcjonalnie do wymogów, jakie niosą z sobą obecne czasy.

Czeskie hale stalowe – kto z nich korzysta?

Poddając analizie rynek produkcyjny i przetwórczy, można zauważyć, że czeska technologia stawiania hal stalowych znalazła uznanie w branżach:

  • motoryzacyjnej (zwłaszcza!)
  • spożywczej
  • farmaceutycznej
  • odzieżowej
  • medycznej
  • elektromechanicznej
  • gastronomicznej
  • budowlanej

Jeśli wejdziemy na rynek produkcyjny nad Wełtawą, zauważyć możemy, że największa liczba hal stalowych przeznaczona jest właśnie na produkcję części samochodowych, i to nie tylko do Skody, czyli najlepszego towaru eksportowego Czech. Hale stalowe adaptowane są również pod produkcję słodyczy, które lubiane są szczególnie u nas, w Polsce. Współczesne budownictwo ogromnie wiele zyskuje dzięki polityce konstruowania hal produkcyjnych jako obiektów tymczasowego składowania materiałów niezbędnych do poszerzania zasobów architektonicznych wielu miast oraz wsi.

Konstrukcje hal stalowych  – czescy inwestorzy mile widziani w Polsce

Wbrew temu, co ostatnio mówi się w Polsce a propos afery z  kopalnią w Turowie, czescy inwestorzy odpowiedzialni za hale produkcyjne o charakterze tymczasowym są bardzo mile widziani na terenie naszego kraju. Już kilka inwestycji opartych na partnerstwie z przyjaciółmi znad Wełtawy zdało egzamin na południu Polski. Dalej może być już tylko lepiej. Najważniejsze, to nie poddać się politycznym aferom i powstrzymać zbędne emocje, które w warunkach stricte biznesowych nigdy nie są dobrym doradcą. Prognozy specjalistów mówią, że coraz więcej czeskich inwestorów będzie szukało w Polsce gruntów pod nowe hale magazynowe o zróżnicowanych profilach działalności. To dobrze rokuje na przyszłość.


Opublikowano

w

przez

Tagi: