catering dietetyczny

Najlepsze dania obiadowe z cateringu dietetycznego

Modny nie tylko wśród celebrytów catering dietetyczny, dostępny od ręki, sprawił, że wielu z nas rozleniwiło się na dobre i przestało gotować w domu. Za przystępną cenę każdego dnia pod nasz adres trafia zestaw posiłków na cały dzień. Rozwiązanie to chwalą sobie przede wszystkim single i osoby zapracowane, które nie lubią spędzać dodatkowego czasu w kuchni. Obiad to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jakie pomysły na zdrowe obiady mają firmy prowadzące w Polsce catering dietetyczny? Propozycje zadowolą nawet najbardziej wytrawnych smakoszy!

Obiadowy catering dietetyczny – co jeść w czasie upalnego lata?

Latem chce nam się jeść mniej, niż w pozostałe miesiące roku. Zdecydowanie unikamy wtedy dań gorących. Firmy prowadzące catering dietetyczny przez całe wakacje polecają swoje chłodniki. Są niezwykle pyszne i lekkie, ponieważ do ich przygotowania używa się wyłącznie jogurtów z niską zawartością tłuszczu i pokaźnych porcji warzyw. Klasyczny chłodnik zawiera oczywiście młode buraki oraz rzodkiewkę. I taki cieszy się największą popularnością. Warto z oferty cateringu dietetycznego wybrać także chłodnik szczawiowy lub szpinakowy. Może intensywnością smaku nie dorównuje tak bardzo chłodnikowi czerwonemu, ale na pewno jest bardzo smaczny. Zwolennikom delikatnych smaków polecić można chłodnik arbuzowy z listkami mięty. Wspaniale orzeźwia w ciągu upalnego dnia i zapewnia sytość na wiele godzin, np. gdy dłużej musimy pozostać w pracy.

Siła i witalność na cały sezon

Najlepszymi daniami na słoneczne dni zawsze były, są i będą różnorodne sałatki, reprezentantki kuchni świata. Opracowujący catering dietetyczny specjaliści dbają o to, by do sałatek pełnych świeżych warzyw przemycić całe bogactwa białka. Chude mięso dobrej jakości i z naturalnego chowu często gości w kompozycjach warzywnych, dzięki czemu posiłek jest w pełni sycący i zdrowy. Dla zwolenników ryb do sałatek trafiają także kawałki łososia, tuńczyka, makreli lub krewetki. Wszystko to zostaje obficie skropione sokiem z cytryny, dzięki czemu nawet najskromniejsze danie uzyskuje egzotyczny zapach i aromat.

Catering dietetyczny – produkty pożądane w smacznych daniach

Już z pomocą kilku składników wyczarować można proste i zdrowe danie, które nie obciąża naszych  jelit i dostarcza wszystkiego, co niezbędne, by utrzymać dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dania udostępniane przez catering dietetyczny opierają się na korzystaniu m. in. z takich produktów jak:

  • szpinak, jarmuż, sałata, bazylia – czyli całe bogactwo żelaza
  • makaron wieloziarnisty – o niskiej zawartości tłuszczu
  • pomidory i ich pochodne – duża zawartość likopenu, czyli substancji zapobiegającej nowotworom, im bardziej przetworzony pomidor, np. w postaci sosu – tym więcej likopenu
  • marchewka – źródło karotenu odpowiedzialnego za piękny wygląd naszej skóry
  • orzechy – dostarczają mnóstwo żelaza i składników mineralnych
  • oliwa z oliwek – zamiast tradycyjnego oleju, silne właściwości oczyszczające

Zamawiając regularny catering dietetyczny z pewnością nie można się nudzić. Każdy posiłek staje się pewnego rodzaju zaskoczeniem i pozwala w prosty sposób poszerzyć własne horyzonty kulinarne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: