przecinarka taśmowa

Przecinarka taśmowa

Obróbka metalu wymaga zastosowania narzędzi. Jednym z etapów jest cięcie metalu przecinarką taśmową. W efekcie prac, zostaje on odpowiednio przygotowany do dalszych prac. Cięcie taśmowe to opcja ekonomiczna z uwagi na małe straty materiału oraz wysoce precyzyjna. Przekłada się to na jakość produktu i tempo realizacji zamówienia. Czym jest przecinarka taśmowa?

Czym jest przecinarka taśmowa?

Czym jest przecinarka taśmowa wyjaśniają fachowcy z firmy ZMZ specjalizującej się w obróbce skrawaniem CNC. „Przecinarka taśmowa to najprościej ujmując tama, w której znajdziemy 2 koła. Po nich właśnie obraca się taśma tnąca, która ma oba końce zgrzane. Tworzy zamknięty obwód, w miejscu gdzie cięty jest materiał, zęby przesuwają się w jedną stronę.”

Przecinarka taśmowa a tarczowa – czym się różnią?

Obie maszyny wpływają na znaczne przyspieszenie procesu produkcji w zakładach przemysłowych czy warsztatach, w których wykonywana jest obróbka metali. Kadra firmy ZMZ ma w swoim parku maszynowym oba urządzenia, każde używane jest w innym celu. Przecinarka taśmowa wykorzystywana jest do cięcia krzywoliniowego bądź też prostoliniowego. Charakteryzuje ją solidny korpus, rozstaw kół z taśmą tnącą może być regulowany, zależnie od napięcia elementy tnącego jakie chcemy uzyskać. Pewne ograniczenie tkwi w wysokości na jaką możemy taśmę podnieść. Przecinarka tarczowa, z kolei, wykorzystywana jest do cięcia poprzecznego, pod kątem bądź też wzdłużnego. Elementem tnącym w jej przypadku jest tarcza, która umocowana jest na specjalnym wrzecionie. W przypadku tych urządzeń nie ma konieczności układania pakietów, co przekłada się na skrócenie czasu pracy. W porównaniu z przecinarką taśmową, przecinarka tarczowa oferuje większą precyzję cięcia, jest to ważne przy późniejszym spawaniu pociętych elementów. Materiał, który jest ucięty dokładnie, nie wymaga później dodatkowej obróbki przygotowującej.

Piła taśmowa jest urządzeniem prostszym w użytkowaniu i zapewnia dużą powtarzalność cięć. Przecinarka tarczowa jest z kolei bardziej uniwersalna i mobilna.

Cięcie przecinarką i nie tylko

Firma ZMZ wykonuje cięcie przecinarką taśmową, ma jednak w swojej ofercie o wiele więcej usług, takich jak obróbka CNC, usługi tokarskie, frezowanie CNC, malowanie proszkowe. Firma działa na terenie całego kraju.


Opublikowano

w

przez

Tagi: